فعالان بازار سیم‌کارت از کاهش نسبی قیمت سیم‌کارت‌ها در هفته‌های اخیر خبر می‌دهند.

به گزارش ایسنا، طبق اظهارات فعالان بازار این روزها قیمت سیم کارت‌های تلفن همراه در حال کاهش است چرا که خریدار چندانی برای آن‌ها وجود ندارد.

در حال حاضر هر خط کد 1 همراه اول به طور متوسط به قیمت یک میلیون و 800 هزار تومان خریداری شده و حدود دو میلیون تومان به فروش می‌رسد. سیم کارت کد 2 نیز حدود 900 هزار تومان خریداری می‌شود و حدود یک میلیون تومان به فروش می‌رسد.

قیمت خرید و فروش سیم کارت کد 3 همراه اول به ترتیب 650 و 700 هزار تومان است و کد 4 به قیمت 500 هزار تومان خرید شده و حدود 600 هزار تومان فروخته می شود.

همچنین سیم کارت‌های کد 5 با قیمتی حدود 400 هزار تومان خریداری شده و حدود 500 هزار تومان به فروش می‌رسند که البته در تمامی موارد قیمت خط‌ها بسته به میزان رند بودن شماره خط قابل افزایش است.

اما برای سیم کارت‌های کد 6 برای خرید و فروش به ترتیب قیمتی معادل 350 و 400 هزار تومان در نظر گرفته شده و کد 7 در صورت صفر بودن حدود 400 هزار تومان خریداری و حدود 500 هزار تومان فروخته می‌شود. سیم کارت کد 7 کارکرده نیز برای خرید و فروش قیمتی معادل 250 و 300 هزار تومان دارد.

سیم کارت‌های کد 8 همراه اول که این روزها در صورت ثبت نام می‌توان آنها را با قیمتی حدود 163 هزار تومان خریداری کرد در بازار آزاد حدود 200 هزار تومان خریداری شده و حدود 300 هزار تومان به فروش می‌رسند که به گفته فعالان بازار دلیل این اختلاف قیمت آن است که برخی افراد که پیش از این سیم کارت کد 8 خود را با قیمت 256 هزار تومانی خریداری کرده‌اند و اکنون نمی توانند سیم کارت‌های خود را به قیمت 160 هزار تومان به فروش برسانند و به همین دلیل قیمت خط 8 در بازار نسبت به خط‌های ثبت نامی بالاتر است.

در این زمینه گفته می‌شود راه تشخیص این که سیم کارت با قیمت 160 هزار تومانی خریداری شده یا قیمت آن بالاتر بوده هم با توجه به پیش شماره خط مشخص می‌شود چرا که گفته می‌شود سیم کارت‌هایی که با پیش شماره‌هایی مانند 894 یا 895 شروع می‌شوند از خط‌های ثبت نامی و با قیمت 160 هزار تومان هستند و خط‌هایی با پیش شماره‌هایی مانند 804 یا 805 از خط‌های قدیمی به شمار می‌روند.

اما به گفته فعالان بازار درباره سیم کارت‌ سایر اپراتورها، این روزها با کاهش قیمت سیم کارت‌های دائمی همراه اول تمایل زیادی برای خرید خط دائمی اپراتورهای دوم و سوم وجود ندارد و کاربران ترجیح می‌دهند بیشتر از خط‌های اعتباری ایرانسل و رایتل استفاده کنند.

هر خط اعتباری در بازار آزاد حدود 30 هزار تومان به فروش می‌رسد و در صورت رند بودن شماره آن قیمتش حتی تا 800 هزار تومان هم می‌رسد. همچنین قیمت خط‌های اعتباری ایرانسل از 5000 تومان شروع شده و در صورت رند بودن تا 180 یا 200 هزار تومان هم می‌رسد.

خط‌های اعتباری همراه اول با کدهای 0910 و 1919 نیز به ترتیب حدود 20 تا 25 هزار تومان قیمت دارند و گفته می‌شود قیمت‌ برخی خط‌های رند همراه اول دائمی نیز حتی تا یک میلیارد تومان هم می‌رسد البته بنابر اعلام فعالان بازار این روزها اکثرا مردم به دنبال سیم کارت‌های کد 1 و 2 هستند و کمتر پیش می‌آید فردی تقاضای خط رند داشته باشد.

انتهای پیامتاريخ : | | نویسنده : friendland |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.