هدفمندی‌ یارانه‌ها , افزایش قیمت برق

معاون وزیر نیرو خبر داد:افزایش نرخ خرید تضمینی برق/ افزایش قیمت برق بستگی به هدفمندی‌ یارانه‌ها دارد

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اعلام خبر افزایش نرخ خرید تضمینی برق بادی وخورشیدی گفت: این کار در راستای ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی در این حوزه صورت می گیرد.

هوشنگ فلاحتیان در جمع خبرنگاران در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از 21 پروژه تحت پوشش برق منطقه‌ای تهران گفت: برای فراهم کردن زمینه حضور بخش خصوصی در حوزه انرژی‌ها پاک نیاز به انجام اقدامات متنوعی است از جمله این که باید با صندوق توسعه ملی مذاکراتی برای ارائه تسهیلات در این راستا داشته باشیم.

وی افزود: دو بند قانون بودجه 92 زمینه‌هایی را ایجاد کرده است تا وزارت نیرو بتواند برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی و بادی بیشتر تلاش کند.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در مورد افزایش راندمان نیروگاه‌ها و احداث نیروگاه‌های بادی و خورشیدی نیز گفت: براساس بند 69 بودجه قرار شد با اخذ عوارض جزیی از برق به تولید انرژی پاک کمک شود و در این راستا همکاران درحال تدوین آیین نامه‌های مربوطه هستند.

ادامه تلاش دولت برای تامین مالی در سال 93
فلاحتیان با اشاره به این‌که اولین سالی است که موضوع انرژی‌های پاک مورد توجه قرار می گیرد گفت:‌برای شروع کار اخذ عوارض خوب است اما برای جهش متناسب در حوزه تولید برق پاک باید تمهیداتی مالی لازم اتخاذ شود.بنابراین تلاش می کنیم در بودجه 93 بتوانیم زمینه اقتصادی لازم را برای مشارکت دولت داشته باشیم.

وزارت نیرو برای کاهش فاصله هزینه و درآمد تلاش می‌کند
وی در مورد افزایش قیمت برق نیز گفت: در شرایط کنونی نرخ نهاده‌ها در حوزه تولید، انتقال و توزیع برق افزایش پیدا کرده در حالی که قیمت برق ثابت مانده است و از سوی دیگر باید بخش قابل توجهی از پولی را هم که می گیریم به سازمان هدفمندی‌ یارانه‌ها بدهیم.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی تصریح کرد: برای بهبود وضعیت صنعت برق اقداماتی در دستور کار است و امیدواریم با تمهیدات لازم مقدماتی فراهم شود که بدهی‌هایمان را پرداخت کنیم و فضای کسب و کار بهبود دهیم.

فلاحتیان با تاکید بر این‌که قابلیت‌های قانونی برای افزایش نرخ برق وجود دارد گفت: این کار به گونه‌ای مرتبط با اجرا یا عدم اجرای هدفمندی‌ یارانه‌ها شده است و با توجه به برنامه دولت باید برنامه ریزی کنیم.

وی افزود: بهبود اقتصاد برق بستگی به نحو اجرای فاز دوم و مسائلی از این دست دارد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با تاکید بر این‌که به صورت متوسط به ازای هر کیلووات ساعت 407 ریال دریافت می‌شود گفت: 166 ریال نیز از پول دریافتی را باید به سازمان هدفمندی‌ یارانه‌ها بدهیم.

تعامل مثبت نفت و نیرو
فلاحتیان در مورد تامین سوخت نیروگاه‌ها و تعامل وزارت نیرو و نفت گفت:‌ تعاملات بسیار مثبتی بین وزارت نفت و وزارت نیرو برقرار بوده است.

وی تصریح کرد: برنامه ریزی شده که مخازن سوخت‌ها شامل گازوئیل و مازوت قبل از شروع سرما پر شود و ظرفیت لازم را ایجاد کنیم تا برق تامین باشد. /ايسنا

 تاريخ : | | نویسنده : friendland |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.