اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

آمریکا مجوز کمک نقدی به زلزله زدگان ایران را صادر کرد

طبق اين مجوز 45 روزه که ممکن است برای یک دوره دیگر نیز تمدید گردد سازمان های غير دولتی در آمريکا اجازه دارندکمک های مالی خود را تا سقف 300 هزار دلار برای بازسازی يا به عنوان کمک های انساندوستانه به مناطق زلزله زده آذربايجان شرقی ارسال کنند.وزارت خزانه داری آمریکا روز گذشته مجوز کلی برای ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان استان آذربایجان شرقی ایران صادر کرد.

به گزارش عصر ایران دفتر کنترل سرمایه های خارجی وزارت خزانه داری آمريکا روز سه شنبه اعلام که کرد به طور موقت به انجمن های خیریه و سازمان های غير دولتی  این کشور اجازه می دهد تا سقف 300 هزار دلار برای کمک به زلزله زدگان آذربايجان شرقی و همچنين باسازی اين مناطق به ايران پول بفرستند. طبق اين مجوز 45 روزه که ممکن است برای یک دوره دیگر نیز تمدید گردد سازمان های غير دولتی در آمريکا اجازه دارند از 31 ماه اوت تا  5 اکتبر سال جاری کمک های مالی خود را  تا سقف 300 هزار دلار برای  بازسازی يا به عنوان کمک های انساندوستانه به مناطق زلزله زده آذربايجان شرقی ارسال  کنند.

طبق اعلام وزارت خزانه داری آمریکا موسسات و نهادهای خیریه آمریکا برای ارسال بیش از 300 هزار دلار باید از وزارت خزانه داری مجوز خاص دریافت کنند.

دولت آمریکا در 10 روز گذشته برای صدور مجوز ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان ایران تحت فشار قرار داشت و 14 تن از نمایندگان کنگره آمریکا هفته گذشته با ارسال نامه ای به باراک اوباما از وی خواستند تا برای ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان در ایران ، موانع تحریمی را بردارد.

با این حال طبق اعلام وزارت خزانه داری آمریکا ، صدور این مجوز کلی شامل مشارکت یا معامله با نهادها و سازمان های تحت تحریم در ایران نیست .

آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که کمک های غذایی و دارویی به زلزله زدگان در ایران نیاز به اخذ مجوز ندارد و به شرطی که در اختیار دولت ، نهادها یا افراد تحت تحریم در ایران قرار نگیرد ، مانعی برای ارسال این نوع کمک ها به ایران وجود ندارد./عصرایران

 تاريخ : | | نویسنده : friendland |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.