ايلنا: رئيس دادگستري سيستان و بلوچستان دستگيري يكي از اعضاي گروهك جند‌الشيطان پيش از عمليات انتحاري در كشور خبر داد.

 

حجت الاسلام حميدي در جمع خبرنگاران در خصوص آخرين وضعيت پرونده عمليات تروريستي روز تاسوعا در چابهار،گفت: تحقيقات مقدماتي از چهار متهم اين پرونده به اتمام رسيده و دادستان با صدور كيفرخواست و تقاضاي مجازات اعدام به اتهام محاربه، پرونده را به مجتمع ويژه جرايم امنيتي دادگاه انقلاب زاهدان ارسال كرده است و بعد از صدور حكم بدوي، پرونده براي تاييد نهايي به ديوان عالي ارسال خواهد شد.

رئيس دادگستري سيستان و بلوچستان در پاسخ به اين پرسش كه آيا اين افراد چهار متهم اصلي بوده و به عبارتي افرادي كه بمب را تهيه كردند، وارد كشور كرده‌اند و تحويل تروريست‌ها داده‌اند، اظهار كرد: اين متهمان از افرادي هستند كه به تروريسم‌ها كمك كرد و ضمن پناه دادن به آنها در انجام عمليات نيز تروريست‌ها را راهنمايي كرده و وقوع اين عمليات را براي آنها تسهيل كرده است.

وي در پاسخ به پرسش ديگري كه مبني بر اين آيا اتهام اين افراد را مي‌توان معاونت در جرم تلقي كرد،گفت: خير. اتهام اصلي اين افراد عضويت در گروهك تروريستي است كه عضويت خود عنوان محاربه داشته و مجازات آن اعدام است و طبق قانون تا زماني كه مركزيت گروهك‌هاي معاند باپرجاست، عضويت در آنها جنبه محاربه داشته و افراد به اتهام محاربه دستگير مي‌شوند.

حميدي رسيدگي پرونده افراد مرتبط با گروهك تروريستي جند‌الشيطان را به صورت فوق العاده و خارج از نوبت عنوان كرد و گفت: پرونده تروريستي چابهار نيز به صورت خارج از نوبت ر سيدگي خواهد شد در حال حاضر پرونده در مرحله تعيين وكيل است و طبق قانون يا خود افراد بايد وكيل انتخاب كنند يا ما بايد براي آنها وكيل تسخيري انتخاب كنيم. زماني كه وكلا انتخاب و پرونده را مطالعه كردند دادگاه به صورت علني برگزار خواهد شد.

رئيس دادگستري سيستان و بلوچستان درخصوص انتقادات نماينده ايرانشهر مبني بر اينكه انسداد مرزها در استان به درستي انجام نشده و دولت نيز بودجه كافي را اختصاص نمي‌دهد،گفت: انسداد مرزها در استا‌ن‌هاي مرزي هرچند آغاز شده، اما به طور كامل تمام نشده است و با توجه به اينكه بيش از 1300 كيلومتر مرز خاكي داريم نياز به بودجه و زمان بيشتري دارد.

حميدي در پاسخ به پرسش ايلنا مبني بر اينكه با توجه به تهديدات مسوولان گروهك جند‌الشيطان بعد از اعدام عبدالمالك ريگي، آيا توانسته‌ايد پيش از اقدام تروريستي از سوي اين گروهك عوامل آنها را شناسايي و دستگير كنيد،گفت: اين افراد همواره درصدد ناامني هستند و بعد از اعدام عبدالمالك نيز به دليل اينكه هسته مركزي اين گروهك به فعاليت خود ادامه مي‌دهد تهديدات وجود دارد. اما با رصد‌هاي اطلاعاتي كه صورت مي‌گيرد افرادي كه به‌عنوان عمليات انتحاري وارد كشور مي‌شوند شناسايي و قبل از هر اقدامي بازداشت مي‌شوند.

حميدي از دستگيري يكي از اعضاي اين گروهك تروريستي كه براي انجام عمليات انتحاري وارد كشور شده بود خبر داد و گفت: در حدود يك ماه پيش نيروهاي امنيتي موردي را پيگيري كه نهايتا منتهي به نتيجه شد و فرد قبل از اينكه بتواند اقدامي را انجام دهد دستگير شد. اين فرد به قصد انجام عمليات انتحاري وارد مرزهاي كشور شده بود كه بلافاصله شناسايي و دستگير شد.../ايلناتاريخ : | | نویسنده : friendland |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.