دستگیری عاملان گروگانگیری هولناك در دزفول

 

۲ گروگانگیر كه در اخاذی ۵۰۰ میلیون تومانی از خانواده گروگان ۱۶ ساله ناكام مانده و او را به قتل رسانده بودند، در شهرستان دزفول دستگیر شدند.

طراح اصلی این آدم ربایی، مردی بود كه در نزدیكی خانه مقتول مغازه داشت و وقتی در جریان گروگانگیری، هویتش فاش شد، پسر ۱۶ ساله را با شوكر شكنجه داد و سپس او را خفه كرد.

به گزارش «جام جم»، روز ۱۲ بهمن امسال، پسر ۱۶ساله ای از خانه اش در شهر دزفول استان خوزستان خارج شد تا به مدرسه برود؛ اما هنگام ظهر به منزل بازنگشت.

والدین این نوجوان كه دلواپس فرزندشان شده بودند، سراغش را از مسوولان مدرسه گرفتند؛ ولی آنها از او بی خبر بودند. پس از ناامیدی والدین نوجوان گمشده، پدر خانواده با حضور در پلیس آگاهی دزفول از گم شدن پسر نوجوانش خبر داد.

با شروع تحقیقات از سوی ماموران معلوم شد، مردی ناشناس با شاكی تماس گرفته و با ادعای این كه پسرش را ربوده، برای آزادی اش ۵۰۰ میلیون تومان پول خواسته است.

به این ترتیب ماموران ضمن آموزش به شاكی و خانواده اش از آنها خواستند در محل های قرار با آدم ربا حاضر شوند؛ ولی متهم از حضور در محل ملاقات خودداری می كرد.

كشف جسد پسر گمشده در كانال آب

در حالی كه تحقیقات ادامه داشت، ۲ روز بعد از آدم ربایی ماموران هنگام گشتزنی در حومه شهرك كریمی دزفول، نایلونی را داخل كانال آب مشاهده كردند و پس از باز كردن در نایلون، با جسد پسری نوجوان روبه رو شدند.

با هماهنگی قضایی، جسد به پزشكی قانونی منتقل و معلوم شد جسد متعلق به همان دانش آموز ربوده شده است.كارشناسان پزشكی قانونی نیز نظر دادند پسر نوجوان ابتدا شكنجه و بعد خفه شده است.

تقاضای ۵۰۰ میلیون تومانی از سوی گروگانگیر

با مشخص شدن این موضوع، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد و ماموران در ادامه تحقیقات پی بردند مرد آدم ربا همچنان با خانواده شاكی تماس می گیرد و تقاضای ۵۰۰ میلیون تومان پول می كند.

ماموران كه احتمال می دادند مرد آدم ربا با مقتول و خانواده اش آشنایی داشته باشد، به تحقیق از فامیل و همسایه ها پرداختند تا این كه معلوم شد مردی كه در نزدیكی خانه شاكی مغازه داشته، چند روزی است در محل كارش حاضر نشده و خانواده اش از او بی خبرند.

بنابراین مرد مغازه دار به عنوان تنها مظنون پرونده تحت تعقیب پلیس قرار گرفت تا این كه روز پنجشنبه گذشته وی در خانه ای در حومه شهر دستگیر شد.مرد مغازه دار ـ متهم ـ در بازجویی اعتراف كرد با همكاری یكی از دوستانش پسر همسایه را كشته است.

اعتراف به گروگانگیری هولناك

عامل گروگانگیری به پلیس گفت: وقتی همسرم گفت مرد همسایه وضعیت مالی خوبی دارد، نقشه آدم ربایی را طراحی كرده و با همدستی دوستم آن را عملی كردیم.

روز حادثه چهره ام را با نقاب پوشاندم و با خودروی دوستم، پسر همسایه را از مقابل خانه اش تا مسیر مدرسه تعقیب كردیم و در میانه راه با سد كردن راه پسر دانش آموز، او را ربوده و به خانه ای بردیم و در تماس با خانواده اش تقاضای پول كردیم.

متهم به قتل اضافه كرد: چند ساعت بعد از گروگانگیری، در یك لحظه نقاب را از چهره ام برداشتم كه پسر دانش آموز مرا شناخت. به همین دلیل به كمك همدستم او را با شوكر شكنجه دادیم و وقتی بی هوش شد، با سیم برق خفه كرده و داخل كانال آب انداختیم.

در پی اعتراف متهم، همدست فراری اش نیز دستگیر شد و به همكاری با وی اعتراف كرد.

بنابر این گزارش، با توجه به این كه این حادثه هولناك موجی از وحشت را میان مردم شهر دزفول ایجاد كرده، دادستان شهر دزفول دستور ویژه ای را صادر كرد تا پرونده این ۲ مرد جنایتكار هرچه زودتر با صدور كیفرخواست به دادگاه كیفری استان خوزستان ارسال شود تا متهمان محاكمه و مجازات شوند.... / گزارش : جام جم آنلاینتاريخ : | | نویسنده : friendland |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.