اخبار ,اخبار اقتصادی ,توصیه‌‌های سازمان‌هدفمندی‌

 

اخبار اقتصادی -  توصیه‌‌های سازمان‌هدفمندی‌ به‌مردم‌ برای دریافت‌یارانه

مسعود کاووسی، مدیر کل روابط عمومی سازمان هدفمندی یارانه ها در توضیح بررسی حساب های مالی و راستی آزمایی میزان درآمدهای اعلام شده متقاضیان به "تدبیر " توضیح می دهد.

ثبت نام دریافت یارانه نقدی از فردا 20 فروردین آغاز می شود . یارانه ای که این بار نه به تمام سرپرستان خانوار بلکه قرار است به افراد نیازمند تعلق  بگیرد .


مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال 93 دولت را مکلف کرده است که یارانه نقدی را بر اساس درآمد ماهانه سرپرستان خانوار که به تشخیص دولت نیازمند محسوب می شوند پرداخت کند تا یارانه نقدی 45 هزار تومانی که به گقته معاون اول رییس جمهور به حساب  تعدادی بیش از جمعیت کشور واریز می شده است صرفا به افراد نیازمند پرداخت گردد .

مهم ترین شاخص در تعیین افراد نیازمند سقف درآمدی سرپرستان خانوار عنوان شد  که راستی آزمایی آن توسط دولت این نگرانی را در مردم به وجود آورد که حساب های بانکی و گردش های مالی شان بررسی خواهد شد . حسن روحانی  پیش از این اعلام کرده بود دولت قصد سرکشی در حساب های مالی افراد را ندارد .

مسعود کاووسی، مدیر کل روابط عمومی سازمان هدفمندی یارانه ها در توضیح بررسی حساب های مالی و راستی آزمایی میزان درآمدهای اعلام شده  متقاضیان به تدبیر می گوید : «  در صفحه سوم فرم ثبت نام گزینه ای هست که گروه درآمدی سرپرستان متقاضی دریافت یارانه نقدی را مشخص می کند . 5 گزینه درآمدی در نظر گرفته شده است . کف درآمد از 600 هزار تومان و کم تر و سقف آن بالای 2میلیون و 500 هزار تومان است . سرپرستان خانوار با توجه به سقف درآمد کل افراد خانوار باید یکی از گزینه ها را مشخص کنند قسمت انتهایی هر صفحه گزینه ای با عنوان تایید وجود دارد که تایید فرم توسط متقاضی دریافت یارانه به منزله امضای فرد  و اجازه دادن به دولت برای بررسی میزان درآمد و اطلاعات حساب متقاضیان دریافت یارانه محسوب می شود.»

کاووسی در مورد راستی آزمایی این اطلاعات به تدبیر می گوید : « حساب ها و درآمدها کنترل می شود و اگر اطلاعات نادرست باشد به موجب قانون ضمن استرداد وجوه دریافتی باید جریمه نقدی به میزان سه برابر یارانه دریافتی را پرداخت کنند.»

مدیر روابط عمومی سازمان هدفمندی یارانه ها در توضیح این که پیش از این دولت تاکید کرده بود با پر کردن این فرم قصد سرک کشیدن در حساب های مردم را ندارد پس چگونه راستی آزمایی این درآمدها صورت می گیرد به  می گوید : «ما فرم ثبت نام را بر طبق نظرات مسئولان کشوری و دولت تنظیم کرده ایم . در تهیه این لیست سعی شده است که فرم خلاصه ای در اختیار مردم قرار بگیرد . ملاک را باید پس از پر کردن فرم توسط متقاضیان و تصمیمات پس از آن دانست نه صحبت هایی که پیش از این شده است . حتی رییس جمهوری هم تاکید کردند که شما به یک سوال جواب دهید آیا یارانه می خواهید یا نه؟ ما می خواستیم فرم مختصر تر باشد ولی در عین حال کارشناسان تشخیص دادند که این فرم حداقل در سه صفحه تنظیم شود تا اطلاعات کافی برای محاسبه و ارزیابی در اختیار مسئولین قرار گیرد. در این مرحله ما بنا را بر حذف افراد متقاضی قرار ندادیم اما در آینده پیش بینی شده که چه سقف در آمدی را حذف کنند . بعد از پر کردن فرم راستی آزمایی می شود و در نهایت تصمیم کارشناسی گرفته می شود که به چه گروه های درآمدی یارانه تعلق می گیرد .»


او اضافه می کند : « بعد از پر کردن فرم، راستی آزمایی اطلاعات صورت می گیرد و در نهایت تصمیم کارشناسی گرفته می شود که به چه گروه های درآمدی یارانه تعلق می گیرد .  تنها درخواست ما این است که افرادی که نیازی به دریافت یارانه نقدی ندارند ثبت نام نکنند.»

او در پاسخ به این سوال که قرار بود دهک های درآمدی که مشمول دریافت یارانه می شوند فقط این فرم را پر کنند و در این فرم ها این دهک ها مشخص باشد به تدبیر می گوید : «  هنوز پیش بینی هایی مبنی بر این که انتظار می رود چند خانوار از دریافت یارانه انصراف دهند صورت نگرفته و همچنان دهک های درآمدی که قرار است وجوه نقدی یارانه را دریافت کنند مشخص نشده است. به این دلیل که هنوز تصمیم قطعی برای تعیین این دهک ها صورت گرفته نشده شیوه تقسیم بندی درآمدها در فرم درخواست یارانه به این شکل است . در این مرحله ما بنا را بر حذف افراد متقاضی قرار ندادیم اما در آینده پیش بینی شده که چه سقف در آمدی را حذف کنند »

کاووسی در مورد تمهیداتی که سازمان هدفمندی یارانه ها در نظر گرفته است تا متقاضیان در روزهای ثبت نام به مشکل بر نخورند به تدبیر می گوید : «با هماهنگی هایی که با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات صورت گرفته پهنای باند در چند روز ثبت نام برای سامانه اینترنتی سازمان هدفمندی یارانه ها توسعه داده خواهد شد  و قطعا هیچ مشکلی برای دسترسی به سایت به وجود نمی آید . طبق آخرین توافقات صورت گرفته سازمان فناوری ارتباطات تسهیلاتی را برای دسترسی به اینترنت برای روستاییان و عشایر هم فراهم کرده است . ضمن این که ما افراد متقاضی را بر اساس رقم سمت راست کد ملی آن ها به گروه هایی تقسیم بندی کرده ایم که در روزهای جداگانه برای ثبت نام مراجعه می کنند و پیش بینی می کنیم با این برنامه ریزی مشکلی برای دسترسی به سایت پیش نخواهد آمد.»
اخبار اقتصادی - تدبیر

 تاريخ : | | نویسنده : friendland |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.