موسسه تحقیقات کنگره آمریکا با بررسی شرایط تحریم نفت ایران اعلام کرد: بازار نفت با از دست دادن نفت ایران، فلج خواهد شد. همچنین 4 درصد نفت صادراتی ایران روانه چین، 7 درصد فرانسه، 9 درصد کره، 10 درصد ژاپن، 11 درصد ایتالیا، 14 درصد بلژیک، 22 درصد ترکیه، و 23 درصد روانه یونان می‌شود که قطع صادرات نفت ایران علاوه بر محروم ساختن این کشور از درآمدهای نفتی، کشورهای فوق را نیز در تنگنا قرار خواهد بود.

به گزارش بورس نيوز به نقل از بلومبرگ، موسسه تحقیقات کنگره که یک موسسه غیرحزبی در آمریکا به شمار می‌رود در این گزارش با ذکر نقاط ضعف اقتصادی ایران درباره قدرت آن هشدار می‌دهد.

این موسسه می‌نویسد: قطع صادرات نفت، ایران را از نعمت درآمد ماهانه 5 میلیارد دلاری محروم می‌کند و برنامه‌های رفاهی کشور را متوقف خواهد ساخت اما کشورهای دیگر نیز از این وضعیت بی‌بهره نخواهند بود.

موسسه تحقیقات کنگره آمریکا در واشنگتن هشدار می‌دهد که قطع صادرات نفت ایران بازار نفت را دچار معضل خواهد کرد و حتی در شرایط ناگوارتر ایران توانایی بستن تنگه هرمز به روی نفتکش‌ها را دارد. حدود 17 میلیون بشکه در روز یعنی یک پنجم کل مصرف نفت جهان از تنگه هرمز که مابین ایران و عمان قرار دارد می‌گذرد.

بر اساس این گزارش، 4 درصد نفت صادراتی ایران روانه چین، 7 درصد فرانسه، 9 درصد کره، 10 درصد ژاپن، 11 درصد ایتالیا، 14 درصد بلژیک، 22 درصد ترکیه، و 23 درصد روانه یونان می‌شود که قطع صادرات نفت ایران علاوه بر محروم ساختن این کشور از درآمدهای نفتی، کشورهای فوق را نیز در تنگنا قرار خواهد بود.

در همین زمینه، موسسه "کنترل ریسک" لندن نیز اعلام کرد هرگونه توقف هرچند کوتاه‌مدت در صادرات نفت حتی اگر کمتر از یک هفته هم طول بکشد، سریعا بر اقتصاد ایران و جهان تاثیر می‌گذارد.

به نوشته این موسسه، در صورتی که ایران اقدام به توقف صادرات نفت کند، غرب‌ متقابلا با توقف صادرات بنزین تلافی خواهد کرد. ایران بیش از یک سوم بنزین خود را وارد می‌کند اما اکنون سریعا به سمت استقلال در بخش بنزین پیش‌ می‌رود هر چند که طرح سهمیه‌بندی کردن بنزین ظاهرا شکست خورده است.

ایران سال گذشته 25 میلیارد دلار صرف یارانه‌ها کرد که بیش از نیمی از درآمد نفتی 44.6 میلیارد دلاری این کشور می‌شود. البته قطع صادرات نفت هم برای صادرکنندگان و هم برای مصرف‌کنندگان نفت خطرناک خواهد بود.تاريخ : | | نویسنده : friendland |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.