477546-426966.gif


عصر ایران ـ در پی انتشار خبر «احمدی نژاد 5/3برابر بیشتر از هاشمی رفسنجانی کارت زرد گرفته است» یکی از کاربران "عصر ایران" (asriran.com)، با ارسال یادداشت کوتاهی به این خبر پاسخ داد.

در این یادداشت آمده است: تعداد بالای تذکرات مجلس به دولت، نمی تواند الزاماً به معنای آن باشد که دستگاه های دولتی، آکنده از خطا هستند بلکه معانی دیگری نیز بر آن متصور است که سعی می کنم مختصراً بدان ها اشاره کنم.»

1ـ این، یک اصطلاح مشهور است: «کسی که املا نمی نویسد، غلط هم ندارد.»

حجم بالای غلط های یک نفر در املاء، می تواند نشانگر بی سوادی وی باشد ولی این، تنها گزینه متصور نیست بلکه می تواند به معنای آن هم باشد نویسنده، مکتوبی مفصل انگاشته است.

دولت نهم نیز از روزی که بر سر کار آمده، بسیار بیش از دولت های قبلی فعال بوده است به گونه ای که با پیگیری های شخص رییس جمهور، علاوه بر امور جاری، وزرا، مکلف شده اند کارهای بر زمین مانده را نیز دنبال کنند که این حجم انبوه کاری، می تواند همراه با اشتباهاتی باشد که طبیعت کار است.

2ـ دولت نهم، یک مجموعه ساختار شکن است. منظور از ساختار شکنی هم آن است که، بسیاری از سنت ها و پدیده هایی که در گذر زمان شکل گرفته اند و حاصلی نیز جز تشدید بروکراسی و بسترسازی برای مفاسد و تخلفات ندارند، توسط این دولت، نادیده انگاشته شده است.

بدیهی است که اتخاذ رویکردهای نوین، همواره با اصطکاک ها و مقاومت هایی همراه است و هزینه های خاص خود را دارد که از آن جمله می توان به بالا رفتن حجم تذکرات مجلس به دولت اشاره کرد.

به عنوان مثال، وقتی دولت بر خلاف گذشته، در عزل و نصب های مدیران استانی، لابی های خاص را نادیده می گیرد، قطعاً عده ای از این وضعیت ناخرسند می شوند و در نهایت کار به تذکر و گلایه گذاری و حتی احیاناً کار شکنی هم می کشد.

3ـ در خبر، اشاره شده بود به اینکه هم مجلس و هم دولت در اختیار اصولگرایان هستند و بیشترین قرابت سیاسی بین این دو قوه وجود دارد و از این رو، آمار بالای تذکرات هشدار دهنده توصیف شده بود.

اگر اصولگرایی را در معنای واقعی خود به کار ببریم، حق مطلب نیز همین است که نماینده اصولگرا، دل نگران عملکرد دولتمرد اصولگرا باشد و بدون کوچکترین چشم پوشی، هر جا که احساس کند خطایی صورت گرفته یا در شرف انجام است، بیش از آنکه زاویه انحراف بازتر شود، نسبت به اصلاح آن همت کند و عنداللزوم تذکر دهد.

بنابراین، تذکر مجلس به دولت، هم از لوازم تعامل بین دو قوه است و هم از الزامات اصولگرایی است.

 تاريخ : | | نویسنده : friendland |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.