يك هفته‌نامه انگليسي با اشاره به مخالفت ژنرال‌هاي برجسته ارتش آمريكا با ماجراجويي نظامي عليه ايران نوشت، اين فرماندهان تهديد كرده‌اند اگر كاخ سفيد دستور حمله به ايران را صادر كند، استعفا خواهند كرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، هفته‌نامه "ساندي تايمز" چاپ لندن در اين گزارش به نقل از منابع اطلاعاتي و وزارت دفاع آمريكا گزارش داد: «برخي از فرماندهان ارشد ارتش آمريكا آماده كناره‌گيري در صورت صدور دستور حمله به ايران هستند.»

بنا بر اين گزارش، تنش‌ها در منطقه خليج فارس هراس‌ها درباره شدت گرفتن احتمال حمله واشنگتن به ايران را تا قبل از پايان دوره رياست جمهوري بوش افزايش داده است.

ساندي تايمز نوشت متوجه شده حدود 5 نفر از ژنرال‌ها و آدميرال‌هاي ارشد آمريكا از حمله احتمالي به ايران به عنوان حمله‌اي بي‌پروايانه ياد مي‌كنند و در صورت تصويب طرح آن، استعفا مي‌كنند.

يكي از منابع نزديك به سازمان‌هاي اطلاعاتي انگليس در اين باره به اين نشريه گفت: «ما مي‌دانيم 4 ژنرال و يا آدميرال ارتش آمريكا اگر بوش دستور حمله صادر كند، كناره‌گيري مي‌كنند. تمايلي براي اين حمله در پنتاگون وجود ندارد و بسياري از آنها كارايي اين حمله را زير سوال برده‌اند.»

اين گزارش به نقل از يكي از منابع وزارت دفاع انگليس خاطر نشان كرده كه بدگماني در ميان پنتاگون درباره اين حمله به اوج رسيده است.

اين مقام گفت: «همه ژنرال‌ها به صراحت اعلام كرده‌اند آنها قابليت نظامي كافي عليه ايران را به طريقي مناسب ندارند و كسي تمايل به انجام آن ندارد.»

وي ادامه داد: «افراد كافي هستند كه احساس مي‌كنند اين حمله اشتباهي ناشي از برداشت خطا است.»

اين گزارش به نقل از يكي از منابع پنتاگون حاكي است: «واكنش ژنرال‌ها در اين ابعاد غيرقابل پيش‌بيني بوده چرا كه ژنرال‌هاي آمريكايي معمولا تا زماني كه اخراج نشوند در مقام خود باقي مي‌مانند و به مبارزه ادامه مي‌دهند.

"رابرت گيتس" وزير دفاع جديد آمريكا همواره عليه اقدام نظامي هشدار داده و اين ديدگاه را به فرماندهان خود منتقل كرده است.

 تاريخ : | | نویسنده : friendland |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.