ایرنا: سردار سرتيپ عليرضا جزيني افزود: طرح پليس افتخاري با هدف افزايش تعامل مردم با نيروي انتظامي دردست تصويب است و با آغاز به كار آن علاقه مندان به همكاري با نيروي انتظامي مي‌توانند با عضويت و فراگيري آموزشهاي لازم اين نيرو را در انجام فعاليتهاي مختلف ياري دهند.

وي ادامه داد: حيطه فعاليت پليس افتخاري در زمينه‌هاي گوناگون اعم از اجتماعي و امنيتي مانند امدادرساني در زمان حوادث و بلاياي غيرطبيعي، وقوع بحرانها و تامين امنيت و آسايش عمومي، استقرار نظم و غيره را شامل مي شود.

او گفت: بعد از آغاز به كار مدت زمان فعاليت، پليس افتخاري دائمي نبوده بلكه مقطعي است بدان معنا كه در زمانهاي مورد نياز و اضطراري پليس‌هاي افتخاري براي انجام وظايف محوله توسط ناجا فراخوان مي‌شوند.

رييس پليس پيشگيري نيروي انتظامي كشور، پيشگيري را از اولويتهاي اصلي فعاليتهاي اين نيرو در زمينه‌هاي مختلف فعاليتي آن دانست و گفت: در اين راستا به ساماندهي كلانتري‌ها در سطح كشور عنايت خاص شده است.

وي خاطز نشان كرد: در اين ارتباط سيستم جامع پيشگيري در كلانتري‌هاي سطح كشور راه اندازي مي‌شود و همه كلانتري‌ها اطلاعات حوزه استحفاظي را با هدف رصد يابي اوليه جرم و پيشگري از وقوع آنها به صورت به روز به ستاد فرماندهي نيروي انتظامي كشور ارسال مي‌شود.

سرتيپ جزيني گفت: يكي ديگر از اقدامات مهم نيروي انتظامي كشور براي پيشگري از انواع جرمها طرح رصد يابي جرم است و در اين راستا كه توسط مركز تحقيقات كاربردي ناجا پي‌گيري مي‌شود، با استفاده از توان و يا با همكاري اساتيد مطرح دانشگاه و جرم شناسان مطرح كشور دلايل وقوع انواع جرمها بررسي و راهكارهاي ممانعت از وقوع آنها اتخاذ مي‌شود.

جانشين معاون هماهنگ‌كننده نيروي انتظامي افزود: نيرو انتظامي فعاليتهاي خود را براي برخورد با مجرمان با رويكرد اولويتهاي وقوع جرم در مناطق جرم خيز و يا جرمهاي اولويت دار طراحي و اجرا مي‌كند.

وي اظهار داشت: ممكن است در يك منطقه سرقت خودرو و در منطقه‌اي ديگر سرقت از منازل و يا ساير جرمها، بيشتر ميزان جرم را به خود اختصاص دهند، لذا اقدامات پرسنل ناجا متناسب با جرمهاي اولويت دار و با رويكرد مناطق جرم خيز طراحي و اجرا مي‌شود.

وي به اقدامات نيروي انتظامي كشور در زمينه انتخابات و مسائل مرتبط با آن هم اشاره كرد و گفت: اين نيرو قبل، حين و بعد از انتخابات فعاليتهاي خود را برنامه ريزي و اجرا كرد.

وي گفت: قبل و حين انتخابات نيروي انتظامي با تامين امنيت مناطق مختلف كشور و صندوقهاي اخذ راي به وظيفه مهم خود به خوبي عمل كرد و در ناآرامي هاي بعد انتخابات نيز كه برخي افراد و اغتشاش گران در سطح كشور از جمله تهران در صدد سوء استفاده بودند، نيروي انتظامي بدون استفاده از سلاح گرم با اغتشاش گران برخورد و امنيت لازم را تامين كرد.

وي فعاليهاي فرهنگي را در كنار درمان و مبارزه با قاچاقچيان مواد مخدر از مهمترين اولويتهاي نيروي انتظامي كشور در مساله مبارزه با معضل مواد مخدر دانست.

سرتيپ جزيني گفت: در زمينه پيشگري از شيوع مواد مخدر تلاش مي‌شود ضمن تعامل و همكاري با سازمانها و ادارات و مسوولان و دست اندركاران ذيربط و با اولويت فعاليتهاي فرهنگي و پيشگيرانه از شيوع مواد مخدر در جامعه جلوگيري و با اين معضل مبارزه شود.

رييس پليس پيشگيري نيروي انتظامي گفت: اين نيرو در جوار اين امر به طور قاطع با قاچاقچيان و سوداگران مرگ و معضل قاچاق مواد مخدر برخورد مي كند و با در دستور كار قرار دادن فعاليتهايي مانند انسداد نوار مرز و تقويت و افزايش پايگاههاي مرزي با اين معضل برخورد مي‌كندتاريخ : | | نویسنده : friendland |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.