خبر اعطای جایزه صلح نوبل به رئیس‌جمهور آمریکا، با گذشت سه روز از آن، همچنان در رسانه‌های جهان بازتاب گسترده‌ای دارد.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، با نگاهی به موضعگیری و اظهار نظر رسانه‌ها و شخصیت‌های سیاسی در ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا، آشکارا می‌توان چربش مخالفان و منتقدان اعطای این جایزه به باراک اوباما را بر موافقین آن احساس کرد. این موضوع به گونه‌ای است که به نظر می‌رسد، انتشار خبر یاد شده شوک عجیبی برای افکار عمومی و سیاستمداران غربی بوده و بسیاری از آنها هنوز نتوانسته‌اند با این موضوع کنار بیایند.

بر پایه این گزارش،در دو روز گذشته، روزنامه «لس آنجلس» ـ که از حامیان اوباما به شمار می‌رود ـ  نوشت: «کمیته نوبل نه تنها اوباما را شرمگین کرده، بلکه اعتبار این کمیته را نیز تضعیف کرده است.»

و همچنین روزنامه نزدیک به محافظه‌کاران با نام «دیلی نیوز» نوشت که؛ «اعضای کمیته نوبل خود را به تمسخر گرفته و اعتبار جایزه نوبل را تضعیف کرده‌اند.»

روز گذشته، جمهوری خواهان آمریکا، با انتشار بیانیه‌ای در سطح کنگره اعلام کردند که «دادن این جایزه به اوباما خط پایانی است بر مشروعیت نوبل و از این پس، می‌توان تصور کرد که هر شخصیت سیاسی یا چهره جنجالی و یا هر جنایتکار جنگی، می‌تواند این شانس را داشته باشد که مهمان جایزه 1.4 میلیون دلاری نوبل باشد.»

 

صدور این بیانیه، در حالی است که روز پیش از آن، «مایکل استیل»،‌ رئیس کمیته ملی جمهوری خواهان گفته بود: «مایه تأسف است که درخشش بیش از اندازه ستاره رئیس‌جمهور، باعث شده است تلاش‌های خستگی ناپذیر افرادی که دستاوردهای چشمگیری در زمینه صلح و حقوق بشر به دست آورده‌اند، تحت تأثیر قرار بگیرد.»

این گزارش می‌افزاید: بررسی رسانه‌ها، نشان می‌دهد که بیشترین مخالفت‌ها با اهدای جایزه صلح نوبل به باراک اوباما در غرب را دو دسته، یعنی جمهوری‌خواهان آمریکا و اتحادیه اروپا تشکیل می‌دهند. بر همین اساس، شاهد مخالفت افکار عمومی اروپا با این انتخاب بوده‌ایم.

یک نظرسنجی که در توسط شبکه تلویزیونی یورونیوز انجام شده است، نشان داد که تنها 25 درصد از ساکنان اروپا با اعطای جایزه صلح نوبل به باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا موافقند!
همچنین 70 درصد از مردم اروپا با این کار کمیته صلح نوبل مخالفت و چهار درصد در این باره اظهار بی اطلاعی کرده‌اند.

در نظرسنجی دیگری مشخص شد که 78 درصد مردم آلمان نیز بر این باورند، جايزه صلح نوبل حق باراک اوباما، رئيس‌جمهوري آمريکا نيست. بر پايه نتايج نظرسنجي روزنامه «آنلاین ولت»، تنها 22درصد شرکت کنندگان در نظرسنجي، اوباما را شايسته اين جايزه دانسته‌اند.

اما جالبترین اظهارنظر را یک انجمن «حمایت از رنگین پوستان» در آمریکا داشته و آن اینکه گفته است: شایستگی اوباما برای دریافت این جایزه، از آنجایی ناشی می‌شود که او حامی سیاهان است، زیرا میشل اوباما، همسر رئیس‌جمهور، نوه زنی است که در قرن گذشته به عنوان برده به مبلغ 475 دلار خرید و فروش شد!

جدای از این اظهارنظر اخیر که در نوع خود، جلب توجه بسیاری کرده است، مشخص می‌شود که رقبای باراک اوباما در آمریکا و غرب با آنکه غافلگیر شده و خبر برنده شدن اوباما، نوعی شک برای آنها به شمار می‌رود، تلاش می‌کنند با هجوم رسانه‌ای گسترده به مهار محبوبیت او در غرب اقدام کنند.تاريخ : | | نویسنده : friendland |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه
نمایندگی برندها در ایران
انجام پایان نامه

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.